En belalı 9 kütüphaneci

Onlar en belalı kütüphaneciler; sonuçta hatasıyla sevabıyla bu sektörün içindeler.

1. Eleanor Twitty, Hayalet Avcıları

Library: New York Public LibraryBio: The longest-serving librarian on the list, Twitty is in fact dead and really angry. After going missing in the book stacks many years before, she now only appears to terrify current serving librarians and would-be ghostbusters. She would totally shush you.

Çalıştığı kütüphane: New York Halk Kütüphanesi

Özgeçmişi: Listemizde en uzun süredir kütüphanecilik yapanlardan. Twitty aslında ölü ve gerçekten kızgın. Yıllar önce kitap koleksiyonunun kaybettikten sonra, şimdi sadece kütüphanecileri ve hayalet avcılarını korkutuyor gibi görünüyor. Dikkatli ol, tamamen sessiz olmanı sağlayabilir.

2. Evelyn O’Connell (née Carnahan), Mumya

Çalıştığı kütüphane: Kahire Antik Eserler Müzesi

Özgeçmişi: Kütüphaneci ve bundan gurur duyuyor. Aynı zamanda tam bir kopuk. Macera tadını aldığında onun kitap okuması başınızı derde sokabilir.

Kitap yığınları arasında asla tek başına denetimsiz bırakılmamalı.

3. Rupert Giles, Buffy The Vampire Slayer

Library: Sunnydale High School LibraryBio: Buffy’s Watcher and surrogate father, Giles is an English gent who helps mould Buffy into the pun-slinging, vamp-dusting, gal-about-town we all love. He’s also just a weeny bit dangerous.

Çalıştığı kütüphane: Sunnydale Lisesi Kütüphanesi

Özgeçmişi: Buffy’nin gözcüsü ve vekil babası. Buffy’nin mentoru ve yol göstericisi.

Aynı zamanda da azıcık tehlikeli.

4. Emily, Hayatın İçinden

Çalıştığı kütüphane: New Foundland Kütüphanesi

Özgeçmişi: Emily, çok fazla belalı bir tip değil aslında. O sadece karmaşık bir hayatı ve korkunç bir erkek arkadaşı olan yerel bir kütüphaneci.

Emily, özenti ve münzevi bir hayat yaşayan Fin’in hayatını aydınlattığı için listemize girdi.

Öncelikle Fin’e kütüphaneye gelmesine yardım ederek, ardından ise insanların o kadar da kötü olmadığını göstererek.

5. Dr. Abigail Chase, Ulusal Hazine

Çalıştığı kütüphane: The National Archives

Özgeçmişi: Açıkçası o Bağımsızlık Bildirgesi’nden sorumlu tarihi belgeler uzmanı. Fakat onun söz konusu belge ve diğer tüm belgelere olan büyük sevgi ve saygısı nedeniyle listemize girmesine izin veriyoruz.

Aptalca bir maceraya atılan Dr. Chaise, yeri geldiğinde belgeleri korumak için hayatını riske atmayı ve sakatlanmayı göze alıyor.

Adanmışlık böyle olur, işte bu doktor!

6. Fred Burkle, Angel

Çalıştığı kütüphane: Stewart Brunell Halk Kütüphanesi

Özgeçmişi: Korkunç derecede zeki, ne yazık ki Fred UCLA’da  bir kütüphaneci olarak çalışırken iş sırasında şeytani bir metni okuduktan sonra boyutsal bir portala hapsoldu.

Neyse ki, Angel ve iş arkadaşı el ele vererek onu 6 yıldan sonra Los Angeles’e geri getirmeyi başardı. O’da eski bir vampir, eski bir bekçi, eski bir mezuniyet kraliçesi ve eski sokak dövüşçüsü ile birlikte şeytanlara karşı savaş başlattı.

Buradan çıkarmamız gereken ders; iş ve kariyer değişikliği için asla geç değildir.

7. Tammy Swanson, Parks and Recreation

Library: Pawnee LibraryBio: Evil she may be, and the biggest badass on this list, but gosh darnit, she’s devoted (to ruining ex-husband Ron’s life) and she does it with style. Don’t get on the wrong side of her though, she will not only beat you, books be damned, but she has no problem using weapons.

Çalıştığı kütüphane: Pawnee Kütüphanesi

Özgeçmişi: O listemizdeki en belalı kütüphaneci olabilir. Eski kocasının hayatını mahvetmeye kendini adamış ve bunu kendine has tarzıyla yapıyor.

Sakın tarafınızı yanlış seçmeyin. Yoksa sadece sizi dövmekle kalmaz, kitapların da başınıza bela olmasına neden olur. Daha kötüsü, silah kullanmakla ilgili bir problemi de yok.

8. Mary, Party Girl

Çalıştığı kütüphane: New York Halk Kütüphanesi

Özgeçmişi: Büyük bir hata sonucu Mary, sorumluluk sahibi olduğunu kanıtlayabilmek için bir kütüphanecinin görevini üstlenir.

Zamanla Devey Onlu Sınıflandırma Sistemine (bu sisteme bulaşırsanız Allah yardımcınız olsun) saygı duymayı öğrenir. Romantik Diller bölümünde seks yaparak kütüphanecilerin parti yapmayı bildiğini gösterir.

Aynı zamanda kitapları raflara yerleştirme konusunda hiç kimse onun kadar havalı olamamıştır.

9. Andy Dufresne, Esaretin Bedeli

Library: Shawshank State Penitentiary LibraryBio: Andy could have crumbled in prison, but instead he puts his financial know-how to good use and badgers the state government to make the best prison library ever, helping his friends get through serving their time and learning a little on the way. Of course, there’s much more to Andy’s story than the library but we’re all about the books today.

Çalıştığı kütüphane: Shawshank Devlet Cezaevi Kütüphanesi

Özgeçmişi: Andy hapishanede çökebilirdi, bunun yerine, finansal bilgilerini nasıl iyi yönde kullanacağını keşfetti. Adeta hükümetin yakasına yapışarak en iyi hapishane kütüphanesini yapmaya çalıştı. Bu konuda mahkum arkadaşlarından da yardım aldı ve onların da bir şeyler öğrenmelerine vesile oldu.

Kuşkusuz, Andy’nin hikayesi yalnızca bir kütüphaneyle sınırlı değil ancak bugünkü konumuz yalnızca kitaplarla ilgili.

Tüm Kütüphanecileri ve Kütüphaneleri selamlıyoruz.Kategoriler:Eğlence, Genel

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: