Kütüphanelere at sokulmamasının mantıklı nedeni

beyinlere kodlanmış bazı sabit fikirler dikkate alınmadan sakince düşünüldüğünde olmadığı anlaşılacak nedenlerdir. at ile kütüphaneye girmekte abartılacak hiçbir şey yok. hatta hem sessiz ortamları hem de at binmeyi seven insanların iki ihtiyacını da aynı anda karşılayabilen yegane eylemdir bu. umarım en kısa sürede yasak olmaktan çıkar.

kütüphaneler halkın bilgi edinme gereksinimini karşılayan mekanlardır. herkes okuduğu kitaba konsantre olup atı ürkütecek hareketlerden kaçınırsa hiçbir sorun çıkmaz. zira atlar son derece sakin hayvanlardır, kitap kokusuyla dolu o sessiz ve ferah ortam hoşlarına bile gidebilir. sonuçta kütüphanenin huzurunu bazı insanlardan daha fazla bozmayacakları kesin. sanki çok acayip bir durummuş gibi atın yanına yaklaşıp incelemeye çalışırsanız atın tepki vermesi kimseyi şaşırtmamalı.

kütüphanelerin sandalyelerine herkes alışamıyor. özellikle bel problemi olan ve at binmeye alışkın bireyler için oldukça rahatsız bir deneyim oluyor oradaki sandalyeleri kullanmak. oysa kaliteli bir polar-süngerli at eyeri takıp atın üstünde otururken kitap okunursa bu sorunlar bertaraf edilebilir. eğer önemli olan kitap okumak ve kültürlenmekse bu eylemin neyin üstünde otururken yapılacağının pek önemi olmasa gerek. ön yargılı ve sabit fikirli bir bireyseniz durum farklı tabii. o zaman “kütüphanede atın ne işi var?” gibi tuhaf tepkiler verebilirsiniz.

#80846995 01.09.2018 09:52 ~ 09:55 edgarallanpoenunkuzgunu

https://eksisozluk.com/entry/80846995



Kategoriler:Eğlence

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: