Ünye Halk Kütüphanesi 40 Bin Okura Hizmet Veriyor

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, fiziki koşullarındaki olumsuzluğa rağmen yılın ilk yarısında 40 bin 382 okur sayısına sahip olduklarını bildirdi.

unye_halk_kutuphanesi_40_bin_okura_hizmet_veriyor_h574346.jpg

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, fiziki koşullarındaki olumsuzluğa rağmen yılın ilk yarısında 40 bin 382 okur sayısına sahip olduklarını bildirdi.

Kocaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kütüphanelerinin Dönerçeşme Meydanı’ndaki OrduBüyükşehir Belediyesine ait binanın son katında, ulaşılması zor bir yerde olmasına rağmen ilgi gördüğünü söyledi.

Kütüphane Otomasyon Sistemi (KOHA) ile 3 bin 376 kişinin aktif kütüphane kullanımının söz konusu olduğunu aktaran Kocaoğlu, şunları kaydetti:

“Ünye’de ilk 6 aylık dönemde 13 bin 310 adet kitabı ödünç vermişiz. Kütüphanemizde ilk 6 ayda kullanıcı sayımız ise 40 bin 382 kişidir. Bunlar arasında kitap ödünç almaya, kitap okumaya, ders çalışmaya gelenler ve internet hizmetinden faydalanmak isteyenler var.”

Kocaoğlu, kütüphanedeki kitap sayısının her geçen gün arttığını belirterek, “Şu an itibariyle yaklaşık 37 bin kitap var. Herkesin kütüphaneden yararlanması için elimizden gelen hizmeti yapmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

“Karadeniz’in en güzel kütüphanesi”

Ünye Halk Kütüphanesinin, olumsuz fiziki koşullara sahip bulunduğu yerden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı‘nda yapılacak olan Kültür Merkezi içerisine taşınmasının planlandığını da dile getirerek, şunları söyledi:

“Kültür Merkezi içinde ilçenin de beklentilerinin üzerinde büyüklükte bir kütüphane alanımız olacak. İki kat halinde olacak olan bu kütüphane binası, geniş iç hacmiyle okurlarımızın içini ferahlatacaktır. Yeni Kültür Merkeziyle birlikte ‘Karadeniz’in en güzel kütüphanesi’ hayali gerçekleşecektir.”

https://www.haberler.com/unye-halk-kutuphanesi-40-bin-okura-hizmet-veriyor-11206615-haberi/Kategoriler:Genel, Kütüphanecilik

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: