Çok ama çok kapsamlı bir Kindle incelemesi

Gel abi kindle övüyoruz…

Dünyayı kurtarmak için iki yol var; ya her evde bir kedi olacak ya da herkesin bir Kindle’ı olacak. İkisi de çok ucuz eylemler.

Tanım: Kindle mont ve kot cebine rahatlıkla sığan ama gömlek cebine sığmayan, günümüz elektrik aletlerinden olmasına rağmen sadece okuma eyleminin yapılabileceği, e-ink denen keşif ile güneş tam tepedeyken bile ekranının görülebildiği ve asla göz yormayan ve bazen bir ayda bazense iki ayda bir şarj etmeniz gereken alettir.

Yakın zamanda bir dost meclisinde bir yandan çayları yudumlarken, öte taraftan da kitap okuma alışkanlıklarımız üzerine hasbihal ediyorduk. Bir süre sonra ise konu Kindle ile toplu taşımalarda bir şeyler okumanın nefisliğine gelmişti. Muhabbet koyu bir şekilde devam ederken masamıza gelen Said Bey’e, Umut Sarıkaya’nın bir karikatüründen esinlenerek Gel abi, kindle övüyoruz’ dediğimi hatırlıyorum. Sahiden de biz Kindle sahipleri evire çevire Kindle güzellemesi yapıyorduk.

Yaptığımız şey çok normaldi, çünkü nazarımda Kindle denen alet, hakikaten açık ara dünyanın en güzel aletiydi. iPhone’umu mu kaybetmek, yoksa Kindle’ımı mı kaybetmek? Direkt iPhone diyemem ama bir kaç dakika sonra diyebilirdim. Kimine bu söylem abartı gelebilir ama benim için öyle değil. Kindle’ımı efsane ötesi seviyorum. Sevdiğim ile aynı oran kadar kitap okumuyorum ama zaten ben Kindle’ı internette karşıma çıkan ilginç makaleleri, hikayeleri, blogları, haberler yorumlarını okumak ve İngilizcemi geliştirmek için kullanıyorum. Zamanında iPad aldığımda bir süre sonra hiç kullanmadığım için annem radyo dinlesin diye ona bırakmıştım. Kindle için durum tam tersiydi. Bir hafta sonra ilk kitabımı bitirip, aletin inciğini cıncığını çözdüğümde, Kindle’ı karşıma alıp ‘Tamamdır, aldığın para helali hoş olsun.’ demiştim.

Bazı bazı çok mutlu olduğum zamanlar herkese çay ısmarlamak isterim.Sonraları ise otobüslerde hala daha kendikıraş oynayanları gördükçe; keşke diyorum birisi bana bir kaç milyon dolar verse de bende herkese bir Kindle alabilsem demeye başladım.

Kaynak:

Ali Kayaspor – Medium -Çok ama çok kapsamlı bir Kindle incelemesi

View at Medium.com

View at Medium.comKategoriler:Bilim-teknoloji, Genel, Okuma

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: