Moğolistan’daki Kütüphanemizin Temelini Attık

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla başlattığı “Kütüphane Projesi” için çalışmalarını hızlandırdı. Proje kapsamında Moğolistan’daki yetimhaneye ek olarak inşa edilecek kütüphanenin temeli  dualarla atıldı.

IMG_1424-e1535552658648-997x570.jpg

WEFA, Moğolistan’daki yetimlere yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla hayata geçirdiği “Kütüphane Projesi”ni ilk olarak Moğolistan’daki kız yetimhanesinde gerçekleştirecek olan WEFA, 20 Ağustos tarihinde kütüphanenin temelini attı. 2018 Kurban Kampanyası münasebetiyle Moğolistan’a giden Genç WEFA üyesi Furkan Ercan ve Barış İlyas da temel atma töreninde hazır bulundu. Törende yetimlerin yöresel dans gösterisi de yer aldı.

Kütüphanenin açılmasını heyecanla beklediğini ifade eden 13 yaşındaki Nursaule duygularını şu sözlerle aktardı: “Artık kitap için okulda ders sonunu beklemeyeceğiz. Cumartesi ve pazar günleri şehir kütüphanesinde soğukta beklemekten kurtulacağız. Kütüphanemiz evimizin içinde olacak. İster sabah ister gece; istediğimiz zaman kütüphanemize girip kitap okuyup, ders çalışabileceğiz. Bize güzel ve özel kütüphane yapmayı düşünen WEFA’dan Allah razı olsun.”

Yetimhane Sorumlusu Guljanar Adeniyet ise “WEFA’nın yapacağı kütüphane çocuklarımıza verilebilecek en güzel hediye. Yetimhanenin içinde yer alacak kütüphane yetimlerimizin âdeta evi olacak. Yetimlerimizin hayatına kitap girecek. Ve hayatlarına kitap girdi mi artık masum yavrularımız için bütün yollar açılacak.” ifadelerini kullandı.

Devamını okuyun:

https://www.wefa.org/mogolistandaki-kutuphanemizin-temelini-attik/Kategoriler:Genel, Kütüphaneler

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: