Karl Bunch: Dijital medyada yapay zekayı kullanmıyorsanız, çok kötü bir durumdasınız

Bunch, “Yanlış beklentiler, hayal ettiğimiz gibi çalışmadığında yeni teknolojiler hayal kırıklığına uğramamıza neden olabiliyor” dedi.

ipad-820272_1920.jpg

Avrupa’nın en önemli dijital pazarlama ve teknoloji fuar ve konferanslarından DMEXCO 2018, 40 binden fazla ziyaretçisi ile Köln’de düzenlendi. Devasa büyüklükte bir alanda- Köln Messe‘de gerçekleştirilen etkinliğe 550’den fazla konuşmacı katıldı.

2009’dan beri her yıl düzenli olarak sektörleri buluşturan etkinlikte Amazon Web Services‘de (AWS) global teknoloji müdürü olarak çalışan Karl Bunch, DMEXCO 2018’in önemli konuşmacılarından biri olarak sahneye çıktı. Konuşmasında, insanlığın bir kısmının yapay zekayı (AI) yanlış anladığına değinen Bunch, “Yanlış beklentiler, hayal ettiğimiz gibi çalışmadığında yeni teknolojiler hayal kırıklığına uğramamıza neden olabiliyor” dedi.

AI’yi insanlara düşünmek için daha fazla zaman ayırabileceği bir araç olarak gören Bunch, pazarlamacılara da mesaj verdi. Bunch’a göre, pazarlama üzerinde çalışan her kişi dijital medyayı değerlendirirken AI sistemini de kullanmalı. “Dijital medyada AI sistemi kullanmıyorsanız, çok kötü bir durumdasınız.” dedi.

Konuşmasına yapay zeka ve iletişim söz konusu olduğunda, yapay zeka ile insanın rekabet edemeyeceğini söyleyerek devam eden Bunch, şu anda medya endüstrisinin büyük bir kısmının bugün AI teknolojisini bir dereceye kadar kullandığının da altını çizdi.

Yapay zeka dinamik reklamları değiştirecek

Yapay zekanın reklam sektörü üzerinde oluşabilecek avantajlarına da değinen Bunch, bu teknolojinin ‘dinamik reklamları’ değiştireceğini savundu. Çok yakın gelecekte karşımıza çıkacak olan bu değişim ile yine planlamanın AI sistemleri içine daha fazla entegre olacağını söyledi.

Bunch, Amerikan tüketici davranışlarına göre insanları yapay zeka konusunda iki gruba ayırıyor: AI’ye karşı coşkulu bir tavır sergileyip …

https://webrazzi.com/2018/09/14/karl-bunch-dijital-medyada-yapay-zekayi-kullanmiyorsaniz-cok-kotu-bir-durumdasiniz/Kategoriler:Genel, Yapay zeka

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: