EaZy Solutions hakkında

Hakkımızda

EaZy Solutions, kütüphaneler ve bilimsel akademik yayınevleri arasında bir köprü görevi görmektedir.

Kütüphanelerin akademik bilgiye hızlı ve rahat bir biçimde erişimlerine ve edindikleri bilginin etkin yönetimine ilişkin çözümler sunmak amacıyla kurulan EaZy Solutions, yayınevlerine de yerel destek sağlamaktadır.

Sunduğu bu çapraz hizmet, kurulan bilgi iletişim ağını güçlendirerek, hem kütüphanelerin hedef kitlelerine çok daha kaliteli hizmet verebilmelerini sağlamakta hem de yayınevlerinin doğru noktaya ürünlerini ulaştırabilmelerinde büyük bir rol oynamaktadır.

2010 yılında Zeynep Ataman ve Ebru Aktaş tarafından kurulan EaZy Solutions, 2012 yılında “Müşteri Hizmetleri Yöneticisi” olarak görev yapan Ayşegül Ciner’in ve 2015 yılında “Yönetici Ortak” olarak ekibe dahil olan Sıtkı Aktaş’ın katılımıyla daha güçlü bir yapıya kavuşmuştur.

Hizmetlerimiz

EaZy Solutions, Konsorsiyumlara, Kütüphaneler ve Araştırma Merkezleri’ne elektronik kaynaklara erişim ve yönetim konusunda destek vermektedir.

  • Yayınevleri ile iletişimi kolaylaştırma: Yayınevleri ile gerek saat farkı, dil bariyeri, gerekse doğru kişi ile iletişimde olma gibi konular kütüphaneciler için günlük iş yoğunluğu arasında zaman kaybettirici unsurlar olabilmektedir. Bu nedenle, temsilcisi olduğu tüm yayınevleri ile ilgili her konuda tek adres olarak Eazy Solutions ile dilediğiniz zaman dilediğiniz sıklıkta iletişime geçebilirsiniz. Talep veya sorularınız yayınevi ile görüşülerek en kısa zamanda çözüme kavuşturulacaktır.
  • Eğitim ve paneller: Temsil ettiği yayınevlerinin kaynaklarının kullanım eğitimleri ve kütüphanecilik camiasına yararlı olabilecek konularda paneller düzenleyerek yayınevleri ve kütüphaneleri bir araya getirmek Eazy Solutions tarafından verilen hizmetlerin önemli bir parçasıdır. Bu doğrultudaki en önemli etkinlik yıllık EaZy Days toplantılarıdır. EaZy Days toplantıları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Ödeme evraklarının tek elden sağlanması: Yayınevleri tarafından kurumlar için hazırlanmış olan ve ödemelerde gerekli olan fatura, yetki belgesi, lisans ve benzeri belgelerin istenilen zamanda tüm işlemleri tamamlanmış olarak kütüphaneye iletilmesi, Eazy Solutions’ın bir diğer hizmetidir.
  • Danışmanlık hizmeti: Uzun yıllar boyunca edinilen deneyim sonucunda EaZy Solutions ekibi, kütüphanelerin bilgi ihtiyaçları, bütçe yapıları, yayınevlerinin kaynakları, içerikleri, teknik özellikleri, fiyatlama modelleri ve iç işleyiş yapıları hakkında detaylı bilgi sahibi olmuştur. Bu doğrultuda bilgi ihtiyaçlarına dayanarak kuruma özel içerik geliştirme danışmanlık hizmeti aracılığıyla tecrübe ve bilgi birikimini kütüphaneler ile memnuniyetle paylaşmaktadır.


Kategoriler:Genel

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: