Prof. Dr. Oya Gürdal Tamdoğan kimdir?

3ogtProf. Dr. Oya Gürdal Tamdoğan 1987 yılında Ankara ÜniversitesiDil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü‘nden (1954-2002 yılları arasındaki adı ile “Kütüphanecilik Bölümü’nden) mezun oldu.

1987-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi’nde süreli yayınlar ve danışma bölümlerinde kütüphaneci olarak çalıştı. Temmuz 1988 yılından beri Ankara Üniversitesi DTCF Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. 1991 yılında “Endüstriyel Enformasyon ve Türkiye’deki Durum” başlıklı yüksek lisans tezi ile endüstriyel enformasyon olgusunun değişkenlerini tanımladı ve endüstriyel enformasyonun yayımını etkileyen parametreleri ortaya koydu.

1996 yılında “Tekstil Endüstrisinin Enformasyon Gereksinimleri” başlıklı doktora tezi ile sektörün gereksinim duyduğu enformasyon ve/veya bilgi gereksinimini, sektör bazında ve genel anlamda gereksinim duyulan enformasyonun depolanması ve erişimi sürecine ilişkin iş tanımlamaları ve bilgi hizmetlerini tanımladı ve Türkiye ölçeğinde endüstriyel işletmelerin enformasyon gereksinimleri ve bilgi arama davranışlarını belirlemek üzere gerçekleştirdiği kullanıcı araştırması (user survey) verilerini analiz etti ve analiz verilerini sentezleyerek ülkemiz bağlamında genel anlamda endüstri, özelde tekstil sektörünün, enformasyon ve/veya bilgi gereksinimlerinin optimum düzeyde karşılanabilmesi için çözüm önerileri geliştirdi.

2006 yılında doçent, 2011 yılında profesör unvanlarını aldım. 2004 yılından beri CMAS  2* dalıcı olarak tutkusu olan sportif faaliyeti gerçekleştirmektedir.

KaynakKategoriler:Bilgi yönetimi, Kim kimdir?

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: