Eşi adına kütüphane yaptırdı

Bursalı hayırsever işadamı Mehmet Göztepe, eşi Fatma Göztepe adına Yenişehir ilçesine 20 bin kitap kapasiteli kütüphane yaptırdı. Kütüphane törenle hizmete girdi.

Bursalı hayırsever işadamı Mehmet Göztepe, eşi Fatma Göztepe adına Yenişehir ilçesine 20 bin kitap kapasiteli kütüphane yaptırdı. Kütüphane törenle hizmete girdi.
Ulucami Mahallesi’ne yapılan 20 bin kitap kapasiteli ve 3 katlı Fatma Göztepe Kütüphanesi törenle hizmete girdi. İlçenin ikinci kütüphanesi, çok amaçlı salonları, yetişkin okuma bölümleri ve modern görünümü ile takdir topluyor. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi görecek evlatlarımızın hayata hazırlanmasında önemli bir yapı taşı olacak kütüphanemizin açılışına hoşgeldiniz. Osmanlı’nın ilk başkenti ilçemizin, tarihi ve kültürel dokusuna yakışır bir kütüphane kazandırmak en büyük arzularımızdan birisiydi. Orhan Gazi’nin oğlu Şehzade Süleyman Paşa tarafından 1337 yılları arasında bugünkü polis karakolunun bulunduğu yere inşa ettirilen külliyede faaliyete geçen Süleyman Paşa Kütüphanesi Osmanlı İmparatorluğu’nun üçüncü kütüphanesiydi” dedi.

https://www.haberturk.com/bursa-haberleri/63583975-yenisehire-20-bin-kitapli-ikinci-kutuphaneKategoriler:Genel, Kütüphane

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: