Hiperlink hakkında

Hiperlink kütüphane kurar, bilgi ve kültür kaynakları sağlar.

Hiperlink deneyimli uzman kadrosuyla basılı ve elektronik ortamda bulunan bilgi kaynaklarını, kullanıcıları ile buluşturmak amacıyla kurulmuştur. Şirketimiz, kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyeti için odaklanan, hızlı ve güvenli bir şekilde teknolojiyi en üst düzeyde kullanan, altyapısını bu doğrultuda geliştiren ve personelini bu yönde eğiten bir kurum olmayı hedeflemektedir.

Yayın Sağlama Türkiye’deki yayınlanmış kitap, dvd diğer bilgi kaynaklarını yurtiçi ve yurtdışındaki kurum ve bireylere satışını yapmaktadır. İsteğe bağlı olarak istenilen konularda çıkmış olan yayınların literatür taraması yapılmakta ve kurumlara gönderilmektedir.

Hiperlink yeni kurulacak kütüphane, bilgi merkezi, arşivler ve müzeler için gerekli olan otomasyon sistemi, raf, mobilya ve araç gereçleri sağlayarak hizmete hazır anahtar teslim kütüphane, bilgi merkezi ve arşivler kurmaktadır. Kurulmuş olan bu tür kurumların yeniden düzenlenmesi ve güncellenmesini de yapmaktadır.

Profesyonel kütüphanecilik deneyimine sahip olan firmamız, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerin her formattaki kitap, dvd ve diğer bilgi kaynakları ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İstenildiği taktirde kurumsal müşterilere uluslararası kütüphane standartlarına uygun olarak, kaynaklar MARC21, MARCxml, Dublin Core, Mods, gibi formatlarda Dewey ve LC sınıflama sistemi çerçevesinde kataloglanarak teknik işlemleri (sırt etiketi, barkod, damga vb.) tamamlanıp gönderilebilmektedir.

Proje Hazırlama ve Danışmanlık; Avrupa Birliği Bilgi Politikası kapsamında kültürel çalışmalar, kütüphane, bilgi merkezi, arşiv ve dokümantasyon merkezleri ile ilgili konularda uzman personeller tarafından çeşitli projeler hazırlanmaktadır.

Firmamız, çağın gerektirdiği yeniliklere uygun olarak Kütüphane, Dokümantasyon, Bilgi Merkezi gibi kurumlarda bilgi kaynaklarının otomasyon sistemine aktarılması, uluslararası standartlara uygun sistemlerin geliştirilmesi, kurum kütüphanesinin çağdaş düzeye çıkarılması gibi konularada danışmalık ve denetmenlik hizmetleri vermektedir.

Yayıncılık alanında da iddalı çalışmalar yapan Hiperlink, entellektüel sermayeye saygılı, yazarların haklarını koruma amaçlı bir politikaya sahiptir ve çelitli konulardaki yayınlarla okuyucularını buluştırmaya devam etmektedir.

Ülkemizde özellikle, üniversite yayınlarına ulaşmak büyük bir sorundur. Bilgi ihtiyacı olan bireylerin bilgi kaynaklarına erişmesi için önemli çaba sarfeden firmamız 2007 yılından itibaren üniversitelerde yayınlanan kitapların dağıtımını yapmaya başlamıştır.

Hiperkitap e-Kitap Veritabanı Akademisyenler, bilim insanları, öğrenciler ve meraklıların, Akademik Bilgiye Hızlı ve Kolay Erişim’ini gerçekleştirmek amacıyla, Hiperlink tarafından geliştirilmiş Türkçe içerikli elektronik kitap veritabanıdır ve “Türkiye’nin İlk Online Kütüphanesi”dir.

http://hiperlink.com.tr/biz.asp



Kategoriler:Bilgi yönetimi, Firmalar

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: