İTO Kütüphanesi yenilenen yüzü ile hizmette

Türkiye’nin ilk bilgi ve dokümantasyon merkezlerinden İstanbul Ticaret Odası Bilgi Merkezi ve Kütüphanesi yenilenen yüzü ile hizmete girdi.

15 bin kitap, 4 bin kitap dışı bilgi kaynağı, 390 süreli yayına ev sahipliği yapan kütüphane, akademik araştırma yapmak isteyenlere de bünyesindeki 6 ulusal ve uluslararası veri tabanıyla hizmet veriyor.

İstanbul Ticaret Odası’nın 132 yıllık tecrübesiyle hayata geçen kütüphane Oda’nın Eminönü Merkez Binası’nın giriş katında bulunuyor. Yeni yüzüyle kitapseverleri ağırlamayı bekleyen kütüphanede her türlü ekonomik ve sektörel yayın da bulunuyor.

NADİR ESERLER KOLEKSİYONU VE OSMANLICA DERGİLER

Kütüphanenin en önemli özelliklerinden biri nadir ve yazma eserlere de ev sahipliği yapması. Ebu Muhammed Yusuf İbn-i Ali ibn-i Hasan Bey’in kırmızı mürekkeple tıp konusunda yazdığı el yazması eser, 1804 tarihli Ahmed Vasıf’ın Vasıf Tarihi, 1835 tarihli Kaside-i Bürde, 1895 tarihli Şerh-i Kanun-i Arazi bu eserlerden sadece birkaçı. Merkezde Osmanlıca dergi ve gazetelere de ulaşma imkanı bulunuyor. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası’nın tüm yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak http://kutuphane.ito.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

http://www.haber7.com/kitap/haber/1203712-ito-kutuphanesi-yenilenen-yuzu-ile-hizmetteKategoriler:Özel kütüphaneler, Genel

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: