ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE ’HİPERKİTAP’ DÖNEMİ

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanı ’HiperKitap’ı öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sundu.

HiperKitap sayfasında arama kutusuna anahtar sözcük yazılarak tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, hukuktan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’ü aşkın yayınevinin 13 binden fazla e-kitabına, atlas, sözlük ve ansiklopediye ulaşılabiliyor. Bununla birlikte önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da HiperKitap’ta yer alıyor. Kullanıcılar, HiperKitap’ta bulunan e-kitapları online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabiliyor. Bu olanak sayesinde Uludağ Üniversitesi camiası, internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabiliyor. Okuyucular, “My library” özelliğiyle HiperKitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabildiği gibi, günlük 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabiliyor, farklı formatlarda atıf verebiliyor.

http://www.milliyet.com.tr/uludag-universitesi-nde-hiperkitap-donemi-bursa-yerelhaber-1508882/Kategoriler:Genel, Veri tabanları

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: