Bilim ve teknoloji bizim neyimiz olur?

Bilim ve teknoloji, birbirinden ayrılmaz bir bütün. Bilim teknolojiye dönüşüyor, teknoloji de bilimi besliyor. Ya da tam tersi. Her neyse sonuçta, bilim ve teknoloji bir döngü içinde birbirini tamamlayan iki temel unsur.

Bilgi teknolojileri, ortaya çıkışından buyana dünyayı değiştirdi, değiştirmeye de devam edecek anlaşılan. Sonuçları ve etkileri itibariyle teknolojinin en etkili kolu, adeta teknolojinin yeni adı oldu gibi bilgi teknolojisi.

Bugün, bilim-teknoloji haberlerine bakmak isterseniz karşınıza mutlaka şunlar çıkacak: İnternet, bilgisayarlar, Web, sosyal medya vb.

Öyle ki, bilim ve teknoloji deyince bizim toplumumuzda internet akla geliyor çoğunlukla. En azından yansıma bu şekilde. Internet, bilgisayarlar, yazılım gibi konular bilim ve teknoloji başlıklarının içeriğini parsellemiş durumda. Adam akıllı teknoloji haberi okumak isteyenler başka kapıya! Bilim ve teknoloji başlığı sizin yeriniz değil.

Sanırsın ki, otomotiv teknolojileri, havacılık ve uzay çalışmaları gibi alanlar bilim ve teknoloji alanına dâhil değil. Kabul etmeliyiz ki, bilgi teknolojisi olmadan diğer teknolojiler sürdürülemez durumda. Ancak, bu diğer teknolojik unsurları yok saymamızı gerektirmez.Kategoriler:Bilim-teknoloji, Genel, Hapishane kütüphanecisinden

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: