Peki, siz ne uzmanısınız?

Daha sosyal medya emekleme döneminde iken ortalık “sosyal medya uzmanı” kaynamaya başladı. Şimdilerde ise iş iyice çığırından çıktı: kimi yoga eğitmeni, kimi kişisel gelişim uzmanı. Dahası, kendi icat ettiği garip bir meslek dalını temsil ettiğini iddia eden kişilerle doldu ortalık. Elini sallasan bir uzmana çarpmamak mümkün değil siber çöplükte.

Birden bire, herkes bir konuda uzman kesildi. Sosyal medya hepimizi uzman yaptı anlaşılan. Bir gecede hepimiz uzman olduk yani, o derece.

WordPress Okuyucu’da dolaşıyorum. Kıskançlıktan çatlıyorum. Kısa sürede kapatıp çıkıyorum. Millet ne döktürmüş. Ne güzel başlıklı yazılar, ne süslü etiketler… İnanamazsınız.

Yanlış anlaşılmasın, içi boş gösteriş değil pek çoğu.  Gerçekten de işini güzel yapanlar var. İçerikleri göz atınca kaliteli yazarlar hemen göze çarpıyor zaten. İtirazım ve belki de beni birazcık rahatsız eden nokta etiketlerinin uçuk ve gösterişli olması belkide.

Yoksa, ben organik bahçeci uzmanına da saygı duyarım, kendi kendine kişisel gelişim uzmanı olduğunu iddia eden ergene de. Sosyal medya uzmanlarına ise hiç diyecek lafım yok! Bu derece etkili bir mecranın elbet uzmanları olacak. O da sen ben değil onlar olacak tabi!

Ne diyelim, kolay gelsin.Kategoriler:Genel, Hapishane kütüphanecisinden

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: